Yazar Alımları Başlamıştır

Default profile image
AnkaAkademi • 25 Kasım 2016

5. Yılına girecek olan AnkaAkademi oluşumu yenilenen alt yapısı ve sürekli güncellenen içerikleriyle insanlarımıza hizmet için faliyetlerini sürdürdüğü şu zamanlar da, dinamik yazar ekibini güçlendirmek üzere 50 yazar alacaktır. 

Sosyal sorumluluk bilinciyle kurduğumuz bu platformda gayemiz başından beri insanlara saf bilgiyi ücretsiz bir şekilde ulaştırmak olmuştur. Bunun yanında bilgiyi veren kişilerin de (yazarlarımızın) emeklerinin karşılığı reklam kazançlardan gelen gelir üzerinden dağıtılmıştır. 

Projemiz ve hedeflerimizi incelemek , yazar ekibimize katılmak için yazının tamamını okumanızı rica ediyoruz.

Hangi konularda yazabilirim ?

Konu olarak herhangi bir kısıtlamamız bulunmamaktadır.(Elbette yasa dışı,kopya ve uygunsuz içeriklerden bahsetmiyoruz.) Yazarlarımız uzmanlaşmış olduğu konularda  içerikler üretebileceği gibi blog yazıları da oluşturabilmektedirler.

Hali hazırda , Üniversite dersleri, Mühendislik, Bilgisayar Programlama, Lise konular, İngilizce, Cms sistemleri, Linux gibi bir çok konuda içeriğe ve konu kategorilerine sahibiz. İstediğiniz her kategori de içerik oluşturabileceğiniz şekilde bir düzenleme yapılmıştır.  

Kaliteyi nasıl sağlıyoruz ?

İlk etap da yazarlarımız Akademisyen rolünde yetkilendirilmiştir. Bu rolde yazar içerikleri yönetici onayı ardından yayına alınır.
Yönetici onayı aşamasında neler yapılır ?
- İçerik kopya olup olmadığına bakılır.
- İçerik de kullanılan üslup , anlatım bozuklukları, yazım hatalarına bakılır.
- İçerik ile alakalı doğru, kaliteli görsel seçilmiş mi buna bakılır.
- İçerik ile ilgili etkin başlık seçilmiş mi , bu kısım incelenir.
- İçerik ile ilgili doğru kategori seçilip seçilmediğine bakılır.

Kendisini kanıtlamış yazarlarımız ise Uzman Akademisyen rolüne geçer ve içerikleri artık direk yayınlanır ve bazı ek yetkilere sahip olur.

Yazar geliri nasıl belirleniyor ?

Yazarlarımızın, girdikleri içerikler de belirlediğimiz sutunlarda yayınlanan reklamlardan gelen gelirleri adlarına raporlamaktayız.
Yani X yazarı 5 içerik girmiş olduğunu farz edelim. 5 içerikten toplamda 10$ kazanmış. Diğer Y yazarı da 10 içerik girmiş ve 15 $ kazanmış. Bu şekilde her yazarın geliri, kendi adına  raporlama yapılır ve yazara ödemesi banka havalesi ile yapılır.

Toplamda;

 1. İçerik oluşturarak.
 2. Grup kurarak (Kurduğunuz gruplarda yayınlanan reklamlardan da devamlı geliriniz olur. Bu grupların aktifliği kazancınız arttırır.)
 3. Etkinlik oluşturarak

kazanç oluşturabiliyorsunuz.

Yazarlık programına nasıl başlayabilirim?

Üyeliğiniz ardından ilk içeriğinizi oluşturun. Ardından iletişim sayfasından üye girişi yaptığınız durumdayken kısaca kendinizden bahsederek başvuruda bulunabilirsiniz. Değerlendirmenin ardından yazarlığınız başlayacaktır.

Yorumlar (8)

Fulya

İlk yazımı yazdım ve tahminimden daha da eğlenceli bir iş. Teşekkürler ankaakademi

 • Yorum yapabilmek için Giriş yap veya kaydol
 • ilaydaa

  Sürekli takip ettiğim bir siteydi. Şimdi gördüğüm kadarıyla adeta bir sosyal platform ile eğitim sistemini bir araya getirmişsiniz. Ellerinize sağlık.

 • Yorum yapabilmek için Giriş yap veya kaydol
 • AtakanGor

  Ülke adına birşeyler yapanlardan Allah razı olsun. @ilaydaa katılıyorum. Kendini aşmış nezih bir ortam. Bende elimden geldikçe yazmaya çalışacağım.

 • Yorum yapabilmek için Giriş yap veya kaydol
 • Melina

  Proje çok güzel olmuş. Şimdiye kadar zaten takip ediyordum ancak bu yazarlık sisteminde grup kurduğumuzda bile bir kazanç modeli oluşturulmuş. Etkileyici , umarım bozmazsınız.

 • Yorum yapabilmek için Giriş yap veya kaydol